Комьюнити обладателей фамилии Ясинский

СЕКРЕТИ РОДУ ЯСІНСЬКИХ: ІСТОРІЯ І ПОХОДЖЕННЯ

Ні для кого не секрет, що прізвище кожної людини має древню історію, яка походить з далекого минулого. Так і коріння прізвища Ясінських сягає глибин (аж!!!) ХІV століття і нині налічує близько двох тисяч носіїв лише на території України

В Україні нараховується 1863 людей з прізвищем Ясинський. Найбільше з них проживає в:
М.КИЇВ (208), ОДЕСА (110), БЕРЕСТІВКА (42).


Щоправда, свій слід предки Ясінських залишили й на території інших держав, зокрема Росії, Білорусії та Польщі. Відомо, що прізвищами, утвореними за допомогою суфікса «-ський», володіли представники стародавніх аристократичних слов’янських родів. Це пояснюється тим, що саме в них насамперед виникла необхідність передачі у спадок своїх статків та соціального становища, отже, і якогось імені, яке вказувало б на приналежність нащадків до цього знатного роду. Вказівка на свою вотчину і була такою назвою – наприклад, Білогородський, Вяземський, Ясінський тощо.

На початках вищезгаданими прізвищами називали (так-так, саме
називали) здебільшого дворянина, зарахованого на військову службу за певним повітом, у якому він і отримував землю, стаючи поміщиком. Для наступних поколінь ці імена ставали прізвищами.
Проте, подібні прізвища також були дуже популярні у ХVI–XVII
століттях у селян, які часто за основу брали назви рідних міст та сіл, наприклад Батуринець, Киян, Звенигородський, Полтавець. Тобто ці прізвища могли містити в собі інформацію про місце народження людини, її колишнє місце проживання або служби.
Таким чином, можна припустити, що родоначальник прізвища
Ясінських володів маєтком у поселенні Ясино, Ясінка чи Ясинське. До
сьогодні існує безліч географічних об’єктів, у назві яких міститься основа «ясин» і «ясін». Кожен із них міг бути «родовим гніздом» Ясінських.
У той же час не можна не зважати на те, що прізвище Ясінський спочатку виникло у формі прозвання родоначальника Ясін або Ясин («ясний»). Згодом до сімейного імені для його синів додалося закінчення «-ські», щоб розділити два покоління роду. Крім того, це закінчення могло бути додано штучним шляхом самими носіями. Це було пов’язано не тільки з благозвучністю прізвища, яке утворилося, але і з бажанням отримати «дворянське» ім’я.
Оскільки процес формування прізвищ був досить тривалим, нині про точне місце та час виникнення прізвища Ясінський говорити складно. Однак з упевненістю можна стверджувати, що вона належить до найдавніших сімейних імен.

Адже цей знаний дворянський рід (польск. Jasiński\ Yasinskiy) навіть має свій герб (додаток 2), який передавав з покоління у покоління. Ось трішки
його історії:
«Герб Ясен разом із потомственим
дворянством наданий учителю Варшавської Губернської Гімназії Францу Іванову сину Ясінському, на підставі статті 2-ї пункту 2-го, так
само статті 4-ї пункту 2-го та статті 16-ї пункту 4-го Положення про дворянство року, грамотою Імператора І Царя Миколи I, в 20 день липня (1 серпня) 1848 року».

Зрештою, сімейне дерево Ясінських має не лише глибоке і широке
коріння, а й густі та розгалужені гілочки, на яких зростає не одне покоління щасливих родин, кожна з яких по-своєму унікальна і в той же час дуже схожа. Аби підтримувати зв’язок, читати цікаві факти про власне походження або ж просто накопичувати корисну інформацію про себе для нащадків існує чимало фамільних поштових сервісів. Про один з таких читайте у наступних публікаціях!)